Jaro u prostředňáků

Zveřejněno: 22. 5. 2018, zapsal: Olga Křížová, přečteno: 339x

Většina našich fyzických aktivit se odehrává v přírodě. Prodlužujeme pobyt venku a učíme se znát většinu toho, co nás obklopuje. Dozvídáme se mnoho informací o živé i neživé přírodě, včelím společenství, zvířatech i rostlinách. Vycházky prodlužujeme a přirozenou formou pohybu posilujeme naši tělesnou zdatnost. Poznáme mnoho krásných míst v okolí naší školky. Maminkám děti vyrobily hezké dárky k jejich svátku. Společně jsme oslavili „Den Země“ i „Den rodin“.

Ve druhé části bloku si uvědomíme, že nás kromě přírody obklopuje i jiný svět – svět civilizace. Ujistíme se, že jsme součástí obou světů, budeme si všímat práce člověka a toho, jak přetváří svět. Věnovat se budeme bezpečnosti, dopravě, cestování a budeme objevovat prostřednictvím interaktivní tabule, obrázků a knih. Čeká nás též školní výlet, kde si zacestujeme skutečně. :)