Projekt 2018 Ekosystémy

Zveřejněno: 25. 6. 2018, zapsal: Jana Šopejstalová, přečteno: 494x

V týdnu od 18. června do 22. června pracovaly děti na projektu Ekosystémy. Každý den se zabývaly jiným – ekosystémem rybníka, lesa, pole, louky a okolí lidských obydlí. Každá třída měla témata zpracována jiným systémem. Starší žáci více bádali a díky svému výzkumu si třídili svoje vědomosti. Pracovali v týmech a využili i metodu Design Thinking. Mladší děti zkoumaly jednotlivé systémy díky prožitkům a výletům. Například si stavěly domečky pro lesní brouky, učily se o obilninách a pícninách, hledaly luční kvítí. Některé třídy se vydaly například na procházku kolem rybníka a díky tomu, že je teď vypuštěný, si mohly prohlédnout jeho dno a organismy, které zde žijí. Každý den děti vyráběly jedno zvíře, které je typické pro některý ze zkoumaných ekosystému. Z jejich výrobků vznikla výstava, kterou si mohou rodiče prohlédnout ve čtvrtek při slavnostním zakončení školního roku 2017/18.