MŠ-Lednové zprávy od Včeliček

Zveřejněno: 12. 2. 2019, zapsal: Květuše Hrnčířová, přečteno: 244x

MŠ - Lednové zprávy od Včeliček

V lednu jsme se věnovali mnoha tématům. Zimnímu počasí a oblečení. Děti si vystříhaly čepice a rukavice. Intenzivněji jsme se začaly věnovat i zimním radovánkám na sněhu. Na toto téma navázalo i cvičení se Sokolíkem Pepíkem, kde jsme zvládali základní pohybové dovednosti. Děti zvládaly překážky, cvičily házení a chytání míče. 

        V základní škole pak cvičily  na nářadí. Následující týdny jsme pokračovali seznámení se se sporty- bruslení, lyžování, jízdě na bobech a saních. Poznávali jsme krasobruslení, hokej, skoky na lyžích. Při těchto hrách jsme také procvičovali správný úchop tužky, učili jsme se formulovat otázky a odpovídat na ně. 
        Další dni si děti hrály s vodou- experimentovaly, dělaly pokusy. Také si hrály s anglickými slovíčky-  Při hře s kostkou a vyrobenými nanuky děti procvičovaly počítání do šesti a názvy barev. 
foto ke stažení ve fotogalerii