MŠ-pohádky u Motýlků

Zveřejněno: 25. 3. 2019, zapsal: Květuše Hrnčířová, přečteno: 124x

MŠ-pohádky u Motýlků

Pohádky nás ve třídě Motýlků provázejí snad celý rok. My jsme si připomenuli a zdramatizovali jen některé z nich. Při pohádce " První pohádka ", jsme si hrali s korálkama a vytvořili šaty( děvčata) pro princeznu a zámek(chlapci)  pro prince. Zdramatizovali jsme si pohádku " O veliké řepě ". U pohádky " O Červené Karkulce " děti samostatně vyprávěly děj a skládaly posloupnost. Při " Perníkové chaloupce " si děti počítaly perníčky. Nezapomněli jsme také pracovat s dotykovou televizí, kde jsme vše nakreslili prstíkem.

Další týden  nás provázela pohádka O budulínkovi. Děti tvořily Lišky a hrášky. Třídily zelené korále, navlékaly hráškový náhrdelník.  Prohlížely si knihy s danou pohádkou a následně vyprávěly. Pohádku jsme si také pustili na dotykové televizi. Vykreslovaly omalovánky. Skládaly obrázky podle děje. Zahráli jsme si pohybové hry Na lišku a budulínka, ocáskovou honičku a na závěr týdne jsme si všichni pohádku zdramatizovali.

Více foto ve fotogalerii ke stažení