MŠ-Motýlci-ovoce a zelenina

Zveřejněno: 2. 10. 2019, zapsal: Květuše Hrnčířová, přečteno: 417x

MŠ-Motýlci sklízí ovoce a zeleninu

Ve druhé polovině září jsme společně s kamarádem mravenečkem sklízeli ovoce a zeleninu. Děti třídily jablíčka, hrušky, švestky a v našem „ mraveništi“ jsme společně cvičili smysly (děti poznávaly ovoce pomocí hmatu, zraku, čichu a chuti) Na nástěnku jsme vyrobili ovocné stromy - jabloně s barevnými jablíčky, slivoně se švestičkami. Procvičili jsme při práci jemnou motoriku ruky - prstíčky a zvládli jsme vybarvit celou plochu akvarelovou barvou. Ve druhém týdnu jsme vyrobili pytle s bramborami – frotáž, otisky brambor. Nakonec děti z brambory vyrobily ježečka. Celé téma jsme si moc užili, děti jsou přátelské, hravé, rády cvičí, zpívají a mají rády legraci.  V dalším období se již budeme naplno věnovat podzimu.