Halloweenské pečení

Zveřejněno: 23. 10. 2019, zapsal: Jana Šopejstalová, přečteno: 187x

Tak jsme to prostě se čtvrťáky nevydrželi a zase do výuky zařadili trochu z Halloweenu. Díky pozvání Julinčiny maminky, která nám už tradičně s pečením pomáhá, jsme si mohli pochutnat na strašidelných prstíkách a zombie očích! A teď jak nám to zapadá do výuky: V matematice bojujeme s převody jednotek. Odměřit 50 mililitrů kondenzovaného mléka není až tak snadné, ale zas je vidět rozdíl proti 500 mililitrů mléka, které jsme odměřovali na palačinky, které jsme ve třídě vařili v září. Užili jsme si také kuchyňskou váhu a můžu odpřísáhnout, že děti už skoro přesně odříznou 25 g másla z kostky. A kolik váží kostka, to už dobře vědí. Tak za matematiku máme splněno. Čtenářská gramotnost – to je čtení receptu od základních surovin až po přesný postup práce. A také jsme cvičili hrubou (zpracování těsta) i jemnou (tvarování a zdobení) motoriku. A kromě rozvoje spolupráce („Chceš vyloupat mandle? Já už mám hotovo, nechce někdo pomoct?“) a plánování („Než se to dopeče, uděláme si krabičku.“) nám nejvíc dalo zabrat nebýt hamoun a něco přinést domů! Vážení rodiče, jestli děti domů opravdu něco přinesly nebo to prostě po cestě nevydržely, to nevím, ale ve škole pořád počítaly, kolik ještě mohou ze své krabičky ujíst, aby na vás něco zbylo! Každopádně velké dík patří paní Černé, která nás všech sedmnáct pustila do své kuchyně a krásně se dětem věnovala.