Maják - spolupráce se ZŠ Mýto

Zveřejněno: 7. 12. 2019, zapsal: Jana Šopejstalová, přečteno: 267x

Místo Mikuláše nás ve škole navštívil pan učitel Jakub Král ze sousední mýtské školy. Přivezl s sebou robotické stavebnice a tři již sestavené roboty. Stavebnice, se kterými děti pracovaly, jsou určeny pro  tvorbu úloh z oblasti mechaniky, hydrostatiky, optiky, elektromagnetismu a dalších. Zajímavé bylo, jak si děti poradily se sestavováním elektrických obvodů a zapojováním senzorů pro měření.  Určitě jim k tomu pomohla zručnost a zkušenosti získané při práci se svými tatínky a dědečky. Jako příjemnou zábavu pak měli možnost ovládat robota. Celá akce spadá do projektu Maják, který podporuje pedagogy ke sdílení vhodných metod v předmětech chemie, fyzika a biologie a zároveň se zaměřuje na motivaci žáků k těmto předmětům.