Beseda se strážníkem městské policie

Zveřejněno: 18. 12. 2019, zapsal: Jana Šopejstalová, přečteno: 192x

V předvánočním čase přišel o osobní bezpečnosti do školy povídat velitel Městské policie Mýto pan Aubrecht. Pro žáky je to výrazná autorita a navíc se s ním osobně znají, protože pan Aubrecht společně se svými kolegy dlouhodobě se školou spolupracuje na preventivním programu a mimo jiné ráno žákům pomáhá s bezpečným přecházením silnice před školní  budovou. Tentokrát během dopoledne navštívil všechny třídy a probral nejčastější situace, do kterých se děti běžně dostávají. U našich žáků to bylo většinou povídání o prevenci – jak se bránit šikaně, komu zavolat v případě ohrožení, jak chránit svoje zdraví, jak se nejlépe úplně vyhnout zábavné pyrotechnice.  Upozornil také na to, že si děti mají hlídat své věci a nevěřit každému, kdo s nimi chce komunikovat přes internet.  Děti na závěr povídání dostaly pěkné dárky.