MŠ-Malá Technická Univerzita

Zveřejněno: 3. 2. 2020, zapsal: Květuše Hrnčířová, přečteno: 241x

Malá technická univerzita v MŠ

Ve čtvrtek 30.1. se Motýlci a Včeličky setkali s lektorkou Lenkou z MTU. Cílem projektu je vzbudit u dětí zájem o technické obory a poskytnout dětem možnost rozvoje v oboru technického vzdělávání. Toto setkání se konalo v návaznosti na předešlé proškolení učitelek naší MŠ. Z každé třídy prošla školením jedna paní učitelka a převzala přehledně zpracovanou metodiku. Současně naše školka získala množství polytechnických pomůcek, které mohou paní učitelky využívat při práci s dětmi. 

Dětem byla vysvětlena pomocí zábavného hraní spousta pojmů, jako např. kdo je architekt, stavitel, jaké máme druhy domů, jak dům vzniká, co je nosná zeď a co příčka, co se stane při jejich zbourání atp.

Postavili jsme společně domečky z kostek velkého lega - budovu pro policii, hasiče, obchod, kostel a dokonce i benzínovou pumpu.

Všechny děti spolupracovaly a byly ze společné práce nadšené. Děkujeme lektorům z MTU za nové nápady a budeme se těšit na další spolupráci. 

 

file icoMŠ-Malá Technická Univerzita.zip