Projektový den ŠD

Zveřejněno: 25. 9. 2020, zapsal: Alena Kalousová, přečteno: 173x

V pátek 18. září jsme uskutečnili v ŠD projektový den Putování za trilobity.

Doc.RNDr. P.Kraft,CScn. nás nejprve seznámil s prací geologa a paleontologa.

Pak už jsme se přenesli do pravěku, kdy po zemi běhali dinosauři a v ordovickém moři plavali různí živočichové. Dozvěděli jsme se jak se vlastně stalo, že dnes můžeme nalézt tyto prehistorické zkamenělé živočichy.

Potom jsme dostali úlomky s otisky různých částí nějakého živočicha. Naším úkolem bylo tyto úlomky složit jako puzzle. Zpočátku se nám moc nedařilo, ale s pomocí paní asistentky Lucky jsme složili velkého živočicha. Dozvěděli jsme se, že je to asi tak roční mládě ryboještěra , který se nalezl v Německu. Potom jsme přešli k záhadným kbelíkům s různou hlínou. Plavením hlíny jsme měli možnost najít drobné zkameněliny mušliček nebo i stonků rostlin. Z jiné zeminy jsme si pak vyplavili zuby žraloka.

Děti z druhého oddělení si povídaly další zajímavosti o rokycanských kuličkách, kde je v okolí Holoubkova hledat a jak je opatrně rozbíjet. Pod vedením pana Krafta si pak mohly některé roztlouct a zjistit zda ukrývají již zmíněné trilobity. Všechny nálezy si mohly děti odnést domů.

V družině jsme si pak ještě vyrobili trilobity otiskem hlíny do formičky.