MŠ-Včeličky-Babí léto

Zveřejněno: 25. 10. 2020, zapsal: Květuše Hrnčířová, přečteno: 78x

MŠ-Včeličky - Babí léto

Předchozích 14 dní nás provázelo téma: „BABÍ LÉTO“. Naučili jsme se společně komunikovat a chránit své zdraví i zdraví ostatních (rozpoznat, jaké chování je nebezpečné). Zahráli jsme si mnoho her s kamarádem dráčkem, například: skládání víček na jeho ocas dle barevné předlohy – střídání barev (logika), skládání draka z barevných dřívek dle vlastní fantazie, v rámci grafomotorického cvičení jsme si ukázali a vyzkoušeli, jak se dělají mašličky. Také už víme, co znamená stoupnout si vpravo či vlevo vedle draka,  pod nebo nad něj. Povídali jsme si o tom, jak pan Podzim mění přírodu, zahráli a vyráběli s listy, které pan Podzim vymaloval a víme už, kam odlétají někteří ptáci, kterým vadí zima. Velkou zábavu jsme zažili i při procvičování hybnosti úst k lepší výslovnosti a zavazování tkaniček na botách, které jsme přinesli z domova. Na závěr jsme si zatancovali mazurku při písni:“Měla babka 4 jablka“.