Techmania 2021

Zveřejněno: 3. 10. 2021, zapsal: Jana Šopejstalová, přečteno: 222x

Plán na čtvrtek 30. 9. byl jasný – exkurze Techmania Plzeň. Některé třídy vlakem, některé autobusem, nakonec jsme se všichni v Plzni sešli. Plán učitelek, že zůstaneme ve skupinkách, vzal po chvíli za své. S velkým nadšením se nám děti v okamžiku rozeběhly do všech stran. Naštěstí byla Techmania skoro prázdná, takže jsme si mohli užít interaktivní exponáty v klidu a v pohodě.

Největší úspěch u nejmladších měla nakloněná loď a vodní prvky, starší děti si naopak zkoušely všechny technické prvky a zaujala je i výuková videa. Všichni ocenili, že vzhledem k menšímu počtu návštěvníků byl čas si vše osobně vyzkoušet a dostatečný prostor byl i na hry v hradu a koutku s kostkami. Před odchodem jsme se ještě stihli proběhnout po Planetáriu a udělat pár fotek.