Beseda s velitelem Městské policie Mýto

Zveřejněno: 11. 10. 2021, zapsal: Jana Šopejstalová, přečteno: 100x

Prvňáčci a druháčci měli unikátní možnost si zblízka prohlédnout policejní auto. Díky dlouhodobé spolupráci s Městskou policií Mýto nás přišel navštívit její velitel Josef Aubrecht, kterého děti dobře znají. Společně se svými kolegyněmi totiž téměř každé ráno dohlíží na bezpečnost našich žáků při přecházení vozovky před školou.  Při jeho návštěvě ve středu 6. října s žáky nejprve probral pravidla bezpečného chování na silnici a obdaroval je krásnými dárky. Pexeso, omalovánky i záložka s motivy policejní techniky udělaly radost holkám i klukům.  Největším dárkem však pro děti bylo, když si mohly nasednout do policejního auta a vyzkoušet si, jak se takové auto ovládá. Boj nastal nejen o volant, ale i o čepici a vestu. Naštěstí se nakonec všichni domluvili a postupně se vystřídali. Díky bezvadnému přístupu pana velitele si děti besedu i prohlídku neuvěřitelně užily.