Erasmus+ Brno

Zveřejněno: 27. 3. 2017, zapsal: Jana Šopejstalová, přečteno: 2205x

V sobotu 25.3. vyjela sehraná parta páťáků - Gabča, Filda a Terezka -  za doprovodu paní vychovatelky Aleny Kalousové na výměnný pobyt v rámci projektu Erasmus+  - Talent Education – a tentokrát do Brna. Hned první den pobytu je čekala náročná aktivita – ze stavebnic skládali robota a pak programovali. Úkolem například bylo, aby robot dokázal sám projít trasu, na jejím konci uchopil předmět a vrátil se. S programováním se děti vyřádily a jejich robot všechny aktivity splnit uměl, jen se mu trochu nechtělo předvést svoje dovednosti při pondělní prezentaci. Nevadí – zlobivých robotů bylo při ukončení aktivity víc. Pondělní odpoledne bylo výletní. Parta dětí se podívala na Špilberk, kostel sv. Petra, proběhl i oblíbený „shopping“ nejen na Zeleném náměstí na vyhlášených trzích, ale prohlédnout si všichni mohli i Brněnský orloj. Dneska si musí hodně odpočinout, protože zítra je čeká výlet do Moravského krasu.