Zahradní slavnost a divadlo Mrazík

Zveřejněno: 28. 6. 2019, zapsal: Jana Šopejstalová, přečteno: 427x

Po několika letech nám počasí přálo a mohli jsme udělat na rozloučenou před prázdninami pravou zahradní slavnost. Prvňáčci vystoupili jako broučci a zazpívali krásné večerníčkové písničky. S tykadly na hlavičkách byli neuvěřitelně roztomilí. Druháčci připluli jako velcí námořníci. V modrobílém obleku a s čapkou na hlavě se předvedli s pásmem básniček a písniček. Třeťáčci se pomalovali válečnými barvami a převlékli se za indiány. Publiku zatančili a zazpívali indiánské písničky. Čtvrťáčci zas byli piráti. V černém oblečení s uvázaným šátkem by nikdo nepoznal, že nejsou z Karibiku. Zahradní slavnost je však nejvíc dojemná pro naše nejstarší, kteří se loučí se školou. Svoje vystoupení zvládli na jedničku dvakrát podtrženou a pak už nešlo zadržet slzy nejen jim,ale ani třídní učitelce a paní asistentce.  

 

Divadlo Mrazík

Divadelní kroužek nastudoval svou třetí hru – tentokrát Mrazíka. Děti vystoupily celkem třikrát – dvakrát dopoledne pro své spolužáky a potřetí se předvedly svým rodičům. Myslím, že se jim hra moc povedla a že bylo znát, že od minulého představení udělaly velký pokrok. Velký dík patří také rodičům, kteří připravili skvělé kostýmy.