MŠ-Berušky-Naše zdraví

Zveřejněno: 13. 2. 2021, zapsal: Květuše Hrnčířová, přečteno: 161x

MŠ-Berušky- Naše zdraví

Téma naše zdraví nám přineslo hodně nových poznatků a zkušeností. Děti si vyzkoušely práci paní doktorky a prodej léků na předpis v lékárně. Stříhali jsme zdravé a nezdravé potraviny a společně jsme je pak třídili. Pověděli jsme si jaké oblečení si vzít na sebe v mrazivém období a zároveň se děti naučily pověsit prádlo kolíčkama, aby mohly doma pomáhat mamince. Vyrobyli jsme si talíř zdravé stravy a teplé rukavičky na koulovačku. Přečetli a zdramatizovali jsme ruskou pohádku " Rukavička", kterou si děti náramně užily. Zpívali jsme, recitovali a zhléhli pohádku " Bambulín a Barunka".  Při oslavě Ámálky narozenin si děti pochutnaly na velkých piškotech s obrázky zvířátek. Pokud nám to počasí dovolí a nebudou velké mrazy, tak si ještě užijeme bobování i v dalších týdnech. 

file icoMŠ-Naše zdraví.zip