MŠ-Včeličky-cestujeme po světě

Zveřejněno: 5. 6. 2021, zapsal: Květuše Hrnčířová, přečteno: 124x

MŠ-Včeličky-cestujeme po světě

Přelom května a června byl ve VČELIČKÁCH veselý. Nejprve jsme si povídali o všech druzích dopravních prostředků, třídili je a seznámili se s pravidly, kterými se při jízdě musíme řídit. Následovalo zamyšlení, kam a jakým dopravním prostředkem bychom se někdy chtěli podívat…dětská fantazie pracovala na plné obrátky a tak jsme nasedli do létajícího balónu (který jsme si také vyrobili) a vyrazili si prohlédnout některé zajímavé kouty světa (džungle, poušť, země ledu…). Děti zjistily, že v různých částech světa žijí různí lidé, kteří mluví jiným jazykem, vypadají jinak, mají jiné zvyky, staví jiné domy, živí se jinými potravinami, mají kolem sebe jinou přírodu a jiná zvířata, ale co je důležité??? Že všichni jsme lidé a ti by si měli navzájem pomáhat, jako my ve školce.