Autorské čtení M. Fišarové

Zveřejněno: 25. 9. 2022, zapsal: Jana Šopejstalová, přečteno: 138x

Pozvat si do školy spisovatelku dětských knížek může být někdy pěkná otrava. Naštěstí paní Michaela Fišarová má zkušenosti ze školy jako učitelka a s našimi žáčky si snadno poradila. Sekundoval jí v tom herec Miroslav Reil. Chvilku si s dětmi jen tak povídali o knihách a naše děti je pěkně překvapily. Les rukou se zvedl v okamžiku, kdy se pan Reil zeptal žáků, kdo z nich od minulého setkání přečetl alespoň jednu knihu. Navíc některé z těchto knih byly přímo od paní Fišarové.

Paní spisovatelka i pan herec pak pro nás předvedli krásná vystoupení podle knížek V bříšku, Kamínek a Ela v říši trollů. Máme je v knihovně, takže si je naši malí čtenáři mohou vypůjčit. Také jsme se naučili nová slova – třeba Eyjafjallajökull. Nenuťte mě to vyslovit, ale děti to určitě vyslovit umí a ví, co to je :-D.