MŠ-Berušky na karnevalu

Zveřejněno: 28. 2. 2023, zapsal: Zuzana Holubjaková, přečteno: 59x

Největší událostí tohoto bloku byl jednoznačně karneval. Několik dní před karnevalem nám děti prozradily, za jakou masku půjdou, protože už to nemohly vydržet. O karnevalu jsme si povídali, vysvětlovali si, že masky chodí v průvodu za doprovodu kapely. Na kapelu jsme si také zahráli, děti dostaly hudební nástroje a za doprovodu písně My jsme muzikanti se vydaly na maškarní průvod. Děti byly nadšené a také se naučily píseň s pohybem To je zlaté posvícení a Haló, pane Karnevale. Namalovali jsme si klauna a udělali mu speciální vlasy, plnili jsme úkoly zaměřené na zrakové vnímání a grafomotorická cvičení. Když jsme měli karneval, každá maska se v kroužku představila, splnila karnevalový ůkol, tančila a dováděla. Potom jsme se potkali s kamarády ze Včeliček a Motýlků a společně jsme tančili. Další den jsme se vypravili do lesa ke krmelci. Děti si z domova přinesly mrkvičky, jablíčka a připravily tak zvířátkům pořádnou hostinu. Také se staráme o ptáčky na školkové zahradě a nově o ptáčky u pakoviště. Tam jsme instalovali mini krmítko, které dostatečně zásobujeme zrníčky. Plnili jsme úkoly z projektu Sokolík a hodně jsme si hráli s míčem. Začínáme se také připravovat na besídku, dokreslujeme půlky obrázků a zaměřujeme se na dokončení činnosti a zrakové vnímání. My se zkrátka ve školce nenudíme.

 

file icoMŠ-Berušky na karnevalu.zip