MŠ-Motýlci a zdravý životní styl

Zveřejněno: 16. 3. 2023, zapsal: Zuzana Holubjaková, přečteno: 140x

Předprázdninový týden byl u Motýlků ve znamení zdraví. Děti se seznámily s tím, co je pro jejich tělo zdravé a zároveň poznávaly to, co zdraví škodí. Aktivity byly zaměřeny především na rozvoj v oblasti smyslového vnímání. Trénovali jsme zrakové, sluchové vnímání i paměť, procvičovali jsme se v grafomotorice, hráli jsme pohybové hry, snažili jsme se vštěpovat dětem zdravé návyky, trénovali jsme správné mytí rukou a péči o zdravý chrup. Ve druhém týdnu byl v MŠ omezený provoz z důvodu jarních prázdnin a naši Motýlci byli na návštěvě u Berušek. Děti si našly nové kamarády a nové prostředí je vybízelo k novým hrám. S Beruškami jsme se naučili třídit odpad, získali jsme mnoho užitečných informací o materiálech a pochopili jsme, že je třídění odpadu důležité pro zdravé životní prostředí nás všech.  

 

file icoMŠ-Motýlci a zdravý životní styl.zip