MŠ-Dopravní informace od Berušek

Zveřejněno: 25. 5. 2023, zapsal: Zuzana Holubjaková, přečteno: 243x

V uplynulém bloku jsme se zaměřili na téma doprava. Pomocí semaforu jsme si zkoušeli přecházet přes přechod, přemýšleli jsme, jak přechází llidé, kteří nevidí. Zkusili jsme se orientovat pomocí zvuku a za doprovodu ozvučných dřívek. Společně jsme si shrnuli bezpečnostní pravidla při chůzi po chodníku i mimo něj. Rozdělovali jsme dopravní prostředky podle toho, kde se pohybují. Společně jsme si vybarvili maxi auto, projížděli jsme se v něm po třídě a také jsme se v něm s kamarády vyfotili. Měli jsme hodně práce při výrobě malého autíčka, třídili jsme, spojovali, přiřazovali i stříhali. Plnili jsme pracovní listy z úkolníčku ve tvaru autobusu. Povědomí o bezpečném chování jsme trénovali i o vycházkách v okolí mateřské školy. Společně jsem vyseli ředkvičky a zalévali jsme květiny na školní zahradě. Mysleli jsme také na maminky, které slavily svátek. Maminky jsme nakreslili a vyrobili jsme jim srdce ze slaného těsta. Také jsme je obdarovali miskou, kterou jsme vyrobili z keramiky. Vedli jsme rozhovory o tom, co se nám na mamince líbí a jak jí pomáháme. Ve školce jsme měli také fotografování, na které se děti krásně oblékly a již nyní se těší na výsledný snímek.

file icoMŠ-Dopravní informace od Berušek.zip