VěTa Rokycany

Zveřejněno: 17. 6. 2024, zapsal: Jana Šopejstalová, přečteno: 100x

Výborné 3. místo v soutěži VěTa získalo šestičlenné družstvo  zástupců naší školy.  VěTa je vzdělávací program MAP, který se týká vědy a techniky. Ve škole byli jako reprezentanti zvolení tito žáci: Marie Podhorská, Matylda Vítámvásová, Tomáš Fleišhans, Pavel Kantořík, Lukáš Nawrocki a Matěj Václavů.  Na finálový den se chystali už od února, kdy dostali stavebnici Merkur a knihy šifer. Kluci začali stavět auto a dívky se pustily do studování knih. Dále museli nafotit zajímavé fotografie a vytvořit plakát naší školy. Ve finále je čekal docela drsný souboj s ostatními týmy v tom, jak dobře umí prezentovat vlastní školu, luštit šifry, vysvětlovat látku dětem a vypustit auto, aby dojelo po dráze co nejdál. I publikum mělo vlastní úkol - bodovalo fotografie a snažilo se uhádnout záludné otázky. Tak všichni mohli svým spolužákům přihrát body.  Finále mělo velký úspěch a doufáme, že se budeme moct do soutěže zapojit i v dalších letech.