MŠ - Berušky v říši hmyzu

Zveřejněno: 23. 6. 2024, zapsal: Tereza Raizerová, přečteno: 59x

MŠ - Berušky v říši hmyzu

Téma Poplach v trávě jsme začali besedou s Danem Opatrným, který nám hravou formou představil zástupce hmyzu a drobných živočichů. Nejenom, že jsme se dozvěděli něco nového, ale plnili jsme i různé úkoly, a to se nám moc líbilo. V dalších dnech jsme vyhledávali v dětských encyklopediích i v tabletech hmyz, poznávali ho na obrázcích, stavěli mraveniště, vytvářeli mravenčí cestičky, zahráli si na broučky a zatančili při písničce Beruško, půjč mi jednu tečku. Svou fantazii jsme využili při výrobě motýlka a broučka z papíru, při kreslení, modelování, ale i malování na kamínky. Zvládli jsme se naučit básničku Brouk, písničku Mravenci, rozvíjeli grafomotoriku na interaktivní tabuli a počítali. Ani jsme netušili, že se s hmyzáčky v přírodě setkáváme nejčastěji. Stačí se jen dobře dívat, být trpělivý a pozorný. Proto výprava s lupou na louku a do lesa k mraveništi byla pro nás zážitkem.

file icoMŠ - Berušky v říši hmyzu.zip