Projektový týden u prvňáčků

Zveřejněno: 25. 6. 2024, zapsal: Kateřina Culková, přečteno: 66x

Prvňáčci si projektový týden užili naplno. Kromě rozvoje čtenářských dovedností hledali souvislosti s příběhy v reálném životě: po vzoru Maxipsa Fíka navštívili psí spřežení, s Křemílkem a Vochomůrkou stavěli pařezové chaloupky, Jen počkej, zajíci - Na stadionu je inspirovalo k návštěvě sportovního dne
v Rokycanech a Méďové je dovedli do Medvědária v Berouně.

V pátek vše zakončili bojovkou v lese a pomohli s odpovědí na otázku z Večerníčku...

A aby poznávání jen tak neskončilo, setkali se školáci v pondělí s dravci, které přivezl pan Petr Moulis. O každém svém denním i nočním dravci pověděl mnoho zajímavostí, často mu do řeči skákala káně rudoocasá. Odměnou pak bylo blízké setkání se sovou pálenou.