MŠ - Berušky na dně oceánu

Zveřejněno: 27. 6. 2024, zapsal: Tereza Raizerová, přečteno: 88x

Berušky na dně oceánu 

Poslední červnový týden jsme se s Beruškami vydali do hlubin oceánu. Sledovali jsme život mořských živočichů na IT a povídali si o rozdílech mezi mořem a rybníkem. Za pomoci magnetické tabule "moře " jsme poznávali různé druhy mořských živočichů, porovnávali jsme jejich velikost, trénovali prostorové pojmy a paměť. Cvičili jsme jógové pohádky, hráli pohybovou hru "plaveme, plujeme", relaxovali při relaxační hudbě moře a učili se ovládat svůj dech. Nechyběla logopedická cvičení a gymnastika mluvidel. Jemnou motoriku a fantazii jsme si procvičili při výrobě pískovaného obrázku, zrakové vnímání zase při hledání stejných tvarů na pracovním listě. 
Počasí nám pěkně zatopilo, a tak jsme chodili na vycházky do lesa, kde si děti volně hrály, avšak stihli jsme i hraní na pískovišti či kreslení křídami na lesní cestě. 
V úterý jsme se rozloučili s předškoláky. Ti měli s paní  učitelkou Janou a Alenkou nacvičené hudebně-pohybové vystoupení, které se jim podařilo na jedničku. 
Nyní už se všichni těšíme na prázdniny. Přejeme všem dětem a jejich rodičům krásné léto plné hezkých zážitků! 

file icoMŠ - Berušky na dně oceánu.zip