MŠ-Berušky uspávají lesní zvířátka

Zveřejněno: 24. 11. 2022, zapsal: Zuzana Holubjaková, přečteno: 15x

V uplynulých dnech jsme si s dětmi povídali o lesních zvířátkách. Popisovali jsme obrázky, vedli rozhovory o jejich přirozeném prostředí a potravě, pohybově jsme je ztvárnili a dokázali jsme je i rozeznat podle hádanek. Některá zvířátka jsme si vyrobili z papíru a vyzkoušeli jsme si při tvoření různé výtvarné techniky. K rozvoj hrubé motoriky jsem využívali novou ortopedickou podlahu a při grafomotorických cvičeních jsme malovali na interaktivní tabuli. 

Zažili jsme Podzimní vycházku, při které jsme celé dopoledne strávili venku v lese a plnili různé tematické úkoly (určovali barvy přírodnin, dělali kytici z listů pro skřítky, popisovali jsme zvuky přírody, cvičili jsme, zpívali apod.). Na konci stezky jsme obdarovali lesní zvěř vhodnou potravou. My už víme, čím se zvířátka z lesa živí, a kde spí. Vy také?

 

file icoMŠ-Berušky uspávají lesní zvířátka.zip