Recitační soutěž 2023

Zveřejněno: 7. 2. 2023, zapsal: Jana Šopejstalová, přečteno: 91x

V úterý se děti těšily na vysvědčení, ale i na to, až vypukne školní kolo recitační soutěže. Třídní kolo je takové zahřívací. Některé třídy zvolí tři kandidáty, ale u těch maličkých je těžké vybírat. Cení se totiž i odvaha a statečnost předstoupit před porotu učitelek a všechny žáky školy.  A za paní učitelky musím říct, že vybrat tři nejlepší v kategorii je neuvěřitelně obtížné. Někdy se více bodů dá za originalitu, někdy za procítěný projev, jindy za příjemnou melodii hlasu. Nultá kategorie nemůže postoupit do okresního kola, ale boj o medailové pozice byl velký. Každý prvňáček měl jinou básničku a všem se to moc povedlo. Porota pak vyhlásila vítěze:  Třetí místo obsadil Péťa Baláž, druhé místo Stázka Moulisová a první místo po právu získala Emmička Kapustová. V první kategorii se umístila na třetím místě Maruška Podhorská, na druhém místě Gábinka Šachlová a zvítězil Vítek Zich. Ve druhé kategorii získal třetí místo Lukáš Nawrocki, druhé místo Denča Týslová a největší aplaus si užil Matěj Kasl. Výhercům na prvním a druhém místě v první a druhé kategorii teď budeme držet pěsti, protože je čeká 27. března reprezentaci naší školy na okresním kole recitace v Rokycanech.

.