MŠ-Do pohádky s Motýlky

Zveřejněno: 15. 2. 2023, zapsal: Zuzana Holubjaková, přečteno: 62x

V posledních čtrnácti dnech se Motýlci věnovali pohádkám. Paní učitelka přinesla do třídy kouzelnou pohádkovou knihu, ve které se ukrývaly pohádky Hrnečku, vař!, O třech prasátkách, Paní Zima, O zlaté rybce a Princeznička na bále. 

 Veškeré aktivity byly motivované těmito pohádkovými příběhy. Děti si vyrobily prasátka z papírových tácků, stavěly domečky z různých materiálů, počítaly šupinky zlaté rybce a rybičku si též vyrobily - starší děti ji i vystřihly. Poznávali jsme barvy, hodně jsme cvičili se Sokolíkem, a také jsme trénovaly grafomotoriku a procvičovaly gymnastiku mluvidel.

 Proběhla též tradiční Čtenářská dílna - pracovali jsme s obrázky, které jsme skládali do příběhu, děti poznávaly pohádku podle úryvku z knihy. Navlékali jsme korálky, které poztrácela princeznička na bále a naučili jsme se celou veršovanou pohádku. Závěr týdne jsme věnovali ptáčkům a seznámili jsme se také s pohádkou O nenasytném vrabci.

file icoMŠ-Do pohádky s Motýlky.zip