Projektový týden Zvířata podnebných pásů

Zveřejněno: 26. 6. 2023, zapsal: Jana Šopejstalová, přečteno: 163x

Projektový týden byl letos zaměřený na prozkoumání podnebných pásů. Hned v pondělí jsme všichni vyrazili do zoo v Plzni. Děti plnily ve skupinách úkoly a hledaly odpovědi na otázky o zvířatech. Protože zjistily spoustu zajímavých informací, s chutí se pustily další dny do hlubšího bádání. Páťáci zpracovali faunu a floru mírného podnebného pásu, čtvrťáci zkoumaly subtropický pás. Třetí třída vyráběla leporela o polárním pásu a druháci se věnovali tropickému pásu. Naši nejmladší se zaměřili na zvířata v České republice. Děti si užily nejen čtenářské lekce, výtvarné aktivity a tvorbu prezentací, ale také návštěvu záchranné stanice u pana Moulise. V pátek všechny své nově nabyté vědomosti uplatnily. Čekala je stezka lesem s velmi těžkými úkoly. Na jejich plnění se ve smíšených skupinkách museli podílet všichni žáci. Z celého vzdělávacího projektu vznikla výstava, kterou si rodiče mohou prohlédnout ve čtvrtek při zahradní slavnosti v budově školy.