Exkurze finanční gramotnost Praha

Zveřejněno: 8. 11. 2023, zapsal: Jana Šopejstalová, přečteno: 77x

Třeťáci a čtvrťáci se na netradiční výuku finanční gramotnosti vydali až do Prahy. Jeli totiž na exkurzi do  centrály ČSOB v Radlicích. Toto místo jsme si vybrali záměrně – jedná se o totiž o architektonický skvost a ukázku moderního pracoviště, kde se snoubí environmentální rozměr s estetickým hlediskem. V budově nás uvítala paní Hlaváčková a paní Kovalová, které pro nás program o financích  připravily. Děti se dozvěděly nové informace o historii peněz, bankovnictví, hotovosti i bezhotovostních platbách a také vytvořily návrhy na vlastní bankovky. Na konci programu musely dokázat, že si nové vědomosti pamatují, a to se jim díky kvízu podařilo. Vysoutěžily si krásné ceny a také ukázaly, že toho o světě peněz docela dost vědí. Na prohlídku Kampusu nás pozval pan Hederer. Prošel s námi obě propojené budovy, takže jsme viděli nejen vodní plochy uvnitř Kampusu, ale i relaxační zóny, hernu, otevřená pracoviště a zelené střechy. Seznámil nás i se zajímavostmi z hlediska ekologie – se systémem vytápění a ochlazování, hospodaření s vodou, biodiverzitou rostlin, které jsou uvnitř i zvenku budovy. Asi nemusím zmiňovat, že dětem se v Kampusu líbilo a některé si už plánují, že tam budou za pár let pracovat. A protože čas letí, za 10 let se jim to klidně může splnit.