MŠ-Motýlci v lese

Zveřejněno: 24. 11. 2022, zapsal: Zuzana Holubjaková, přečteno: 241x

Poslední podtéma vzdělávacího bloku VZDUCH neslo název “Vítr fouká do pelíšků”. S dětmi jsme poznávali zvířata, která žijí v lesním společenství, a také jsme je poznávali podle stop a zvuků, které vydávají. Zjišťovali jsme, co zvířátka potřebují k životu a víme, jak jim můžeme pomoci přežít zimní období. Pohráli jsme si s ježečky, vyrobili jsme obrázek z nočního lesa, procvičovali jsme grafomotoriku, pracovali jsme též se slaným těstem. Děti si z domova přinesly svoji oblíbenou knihu, kterou pak mohly představit kamarádům. Prohlíželi jsme obrázky, pracovali jsme s knihou ve dvojicích a nakonec jsme si přečetli jednu z pohádek.
Vydali jsme se společně na naučnou vycházku s úkoly a pronikli jsme tak více do problematiky ekosystému lesa. Děti se přesvědčily o tom, že je třeba lesní společenství chránit.
Naučili jsme se básničky a písně s podzimní tematikou a některé jsme měli možnost přednést na společné akci “Uspávání broučků”.

file icoMŠ-Motýlci v lese.zip