MŠ-Motýlci zkoumají vločky a rampouchy

Zveřejněno: 27. 1. 2023, zapsal: Zuzana Holubjaková, přečteno: 191x

Třída Motýlků má za sebou blok plný bádání. První týden jsme zahájili čtenářskou dílnou s pomocí projektu Kufr plný knih. Děti si s nadšením prohlédly řadu zajímavých knížek. Nejvíce je zaujaly hravé knížky s barvami. Ve zbylých dnech nás čekaly pokusy s vodou a ledem. Led si všechny děti osahaly, dokonce s ním zkoušely i malovat. Voda společně s lentilkami zase vytvořila krásné duhové spektrum. Procvičili jsme si stříhání a lepení při společné výrově sněhuláka. Při výrobě sněhových vloček a omrzlých větviček za pomoci soli jsme si vyzkoušeli netradiční výtvarné techniky. Naučili jsme se básničky Chumelenice a Kolem školky chodí mráz. Hra na koulovanou papírovými koulemi ve třídě děti vskutku nadchla. I počasí nám trošku přálo a mohli jsme si užít klouzání na sněhu. A teď už hurá z kouzelného mrazivého světa do ještě kouzelnějšího světa pohádek!

 

file icoMŠ-Motýlci zkoumají vločky a rampouchy.zip