MŠ-Včeličky si vyprávějí o domově

Zveřejněno: 16. 3. 2023, zapsal: Zuzana Holubjaková, přečteno: 228x

Tentokrát nás blokem provázela nejdůležitější věc a to náš domov a naše rodina. Děti vyprávěly a popisovaly, kde bydlí (byt, dům) a jak vypadají členové jejich rodiny. Popisovaly různé pokoje, při kterých procvičovaly slovní zásobu, vyjadřování se celou větou, logiku a prostorové pojmy, které mimo jiné využily i při vyplňování pracovního listu. Povedlo se jim moc krásně výtvarně ztvárnit svoje rodiče z různých materiálů a užily si i další vyrábění (domečky z roliček, tvoření z geometrických tvarů). Se Sokolíkem jsme si vyzkoušeli skákání přes švihadlo, naučili jsme se novou básničku, kolektivně i jednotlivě jsme využívali konstruktivní hry a užili si mnoho zábavy s tablety. Na nácvik grafomotoriky nám dobře posloužila dotyková tabule, kdy jsme procvičovali spodní oblouk. Logicky jsme odvozovali, do které místnosti a proč patří určitý nábytek nebo další zařízení. A na chodníku před školkou jsme uspořádali výstavu - můj dům snů, kdy si děti užívaly křídy a  opravdu nešetřily fantazií. 

file icoMŠ-Včeličky si vyprávějí o domově.zip