MŠ - Podzim u Motýlků

Zveřejněno: 27. 10. 2023, zapsal: Tereza Raizerová, přečteno: 214x

MŠ - Podzim u Motýlků

V rámci druhého říjnového bloku se děti seznamovaly s podzimem.

Hodně jsme pracovali s plody podzimu a to formou práce se senzory boxem, ve kterém děti vyhledávaly různé plody a třídily a řadily je, dále formou senzorického chodníčku a také formou různých manipulací s předměty a hmatových hádanek.

V rámci různých cvičení jsme plody podzimu využili i na překážkové dráze. Zacvičili jsme si jógu a vyzkoušeli si různá dechová cvičení s listy. Děti foukaly do listí jako vítr na podzim. Vítr děti znázorňovaly i v rámci grafomotorického cvičení. Nejvíce se jim líbila příprava na toto cvičení - "psaní" do mouky.

Děti se seznámily se zvířátky, která žijí v lese. Umisťovaly je do lesa, třídily je, hrály si s nimi, seznamovaly se díky nim i s různými předložkami a nakonec je ztvárnily v rámci hraní pohádky: Boudo, budko.

Tento blok byl hodně specifický - proběhlo vánoční focení, přijelo divadlo Kolem a některé děti si užily podzimní prázdniny.

Už se moc těšíme na další společný čas.

file icoMŠ - Podzim u Motýlků.zip