Hasík v MŠ

Zveřejněno: 12. 11. 2023, zapsal: Tereza Raizerová, přečteno: 210x

Hasík v MŠ

Ve čtvrtek 9.11. k nám do školky přijeli na návštěvu hasiči z Rokycan David a Olča. Po milém přivítání zahráli dětem mini divadélko „Boudko, budko, kdo v tobě bydlí“, kdy na konci pohádky v budce vznikl požár od ohýnku, který si zvířátka založila, aby se ohřála. K požáru pak, dle vyprávění hasiče Davida, přijelo velké hasičské auto s hasiči a všechna zvířátka z hořící budky zachránili. Po pohádce se David s Olčou vyptávali dětí, co všechno ví o hasičích a ony toho věděly opravdu hodně. Pak došlo na ukázku hasičského obleku s přilbou a kyslíkovou maskou, do kterého se nejdříve nechala obléct paní učitelka Katka, která potvrdila, jak těžký tento oblek je a jaké je v něm horko. Pak si hasičský oblek oblékl hasič David a dětem vysvětlil, že je v tom obleku stále on, a že se ho nemusí bát, a aby si nikdy nechtěly s hasiči hrát na schovávanou, protože hasiči pomáhají lidem. Pak David sám předvedl s dětmi, které se dobrovolně přihlásily (a že jich nebylo málo), jak hasiči vynášejí lidi z hořícího či nebezpečného domu. Děti se také dozvěděly, že když slyší a vidí jet hasičské auto na ulici, mají se zastavit a počkat, až hasiči projedou okolo, a že je dobré na auto mávat, aby hasiči poznali, že je děti viděly a oni se nemuseli bát, že jim vstoupí do vozovky. Na závěr si děti mohly osahat i vyzkoušet hasičskou výzbroj a dostaly od Davida a Olči malé dárky s hasičskou tématikou.

file icoHasík v MŠ.zip