MŠ - Berušky uspávají zvířátka

Zveřejněno: 12. 11. 2023, zapsal: Tereza Raizerová, přečteno: 157x

MŠ - Berušky uspávají zvířátka

Lesním zvířátkům a jejich zimnímu spánku bylo věnováno uplynulých čtrnáct dnů. S dětmi jsme si opakovali, jaká zvířátka v lese žijí, jak se nazývají dospělá zvířata a jak jejich mláďata, co jedí, zda se ukládají k zimnímu spánku a jak vypadá jejich obydlí. Děti si s velkým nadšením zahrály pohádku o Boudě budce. Naučily se Ukolébavku pro zvířátka a další písničky, které si společně zazpíváme příští týden na akci Zamykání lesa. Svoji kreativitu a zručnost si děti procvičily při výrobě medvědů, lištiček a soviček. Nechybělo cvičení s míčky, šátky, překážkové dráhy nebo jízda na balančním vozítku. Tyto listopadové dny byly doslova nabyté různými akcemi. Proběhlo mikulášské tvoření v dílně keramické, práce s knihami v dílně čtenářské a také cvičení a povídání s plyšáčky při Plyšáčkovém dni. Asi největší radost udělala dětem návštěva hasičů. Preventivní program zvaný Hasík děti  s nadšením sledovaly. Potěšily je drobné dárky, pohádka a také zkoušení hasičských bot či helmy. O skvělé akce nebude nouze ani ve dnech následujících. První z nich bude Zamykání lesa, kam se vydáme společně s rodiči.

file icoBerušky uspávají zvířátka.zip