MŠ - Včeličky a lesní zvířátka

Zveřejněno: 12. 11. 2023, zapsal: Tereza Raizerová, přečteno: 140x

Včelčky a lesní zvířátka
Včeličky měly v uplynulých dvou týdnech opravdu napilno. Každé ráno mají připravená centra s úkoly. Procvičujeme pravolevou orientaci, zrakové vnímání, hledáme rozdíly v podobných obrázcích. Stříháme, modelujeme a snažíme se dodržovat řečovou kázeň. Snažíme se pochopit co jsou to rýmy a zkoušíme poznat první hlásku ve slově. Ve školce jsme měli keramickou dílnu a vyráběli jsme pěkné čertíky. Paní keramička nám přivezla naše krásné vyrobené včeličky, to bylo radosti. Také nás navštívila babička Emičky Zichové a dětem v rámci čtenářské dílny přečetla příběh z knížky. Společně jsme pozorovali přírodniny z lesa pod digitálním mikroskopem a do lesa jsme se vypravili na výlet s batohem plným dobrot pro zvířátka. Cestou jsme plnili úkoly jako poznávání a pojmenování tvarů, zvířat a plodů lesa. Závěrem jsme z listí vytvořili společně domeček pro ježka. Pěkně jsme se na čerstvém vzduchu prošli a popovídali si. V lese nás provázela pěkně ukřičená sojka, která byla asi od Krakonoše. Ve třídě jsme také pracovali s interaktivní tabulí a dělali jsme na ní bludiště. Uvolňovali jsme si ruce a procvičovali prstíky. Děti si hodně vybarvovaly vymalovánky, hrály si s kamarády, zpívaly a připravovaly se na akci Zamykání lesa. Velkou událostí byla návštěva hasičů, kteří nám zahráli pohádku a ukázali svoji výstroj, kterou si děti mohly prohlédnout a zkusit. Vyrobili jsme si krásné papírové lišky a povídali si o Martinovi na bílém koni.
Budeme se  těšit,co nového nám další dny přinesou.

file icoVčeličky a lesní zvířátka.zip