MŠ - Motýlci a ovoce a zelenina

Zveřejněno: 20. 11. 2023, zapsal: Tereza Raizerová, přečteno: 45x

MŠ - Motýlci a ovoce a zelenina

Blok, pojmenovaný: Ovoce a zelenina, byl plný nových slovíček (názvů ovoce a zeleniny). Děti se s pomocí obrázků snažily jednotlivé druhy ovoce a zeleniny rozpoznat, pojmenovat a později i rozdřídit - podle velikosti, podle toho, kde rostou (strom, pole...), podle barvy, podle druhu. Užili jsme si výtvarné tvoření, kdy jsme si vytvořili mrkvový záhon (práce se štětcem a temperou + prostorová orientace (nahoře zelená nať, dole oranžový kořen). S pracovním listem jsme potrénovali oči a pozornost a díky míchání barev a otiskování jsme si vytvořili barevné ovoce (vystaveno na nástěnce). Hráli jsme také pohybové hry, postavili překážkovou dráhu a užili si dramatizaci pohádky o Velké řepě. Poprvé jsme si také pohráli s robotickými hračkami.

file icoMŠ - Motýlci a ovoce a zelenina.zip