MŠ - Motýlci se schovávali před deštěm

Zveřejněno: 27. 11. 2023, zapsal: Tereza Raizerová, přečteno: 133x

Motýlci se schovávali před deštěm

S tématem: Schováme se před deštěm jsme s motýlky začali objevovat další integrovaný blok - VODA.

Nejrpve jsme zazimovali zvířátka - žábu, která spí na dně rybníka a procvičili si tím ruku i grafomotoriku. Učili jsme se písničku s pohybem - Medvěd s paní medvědicí, která je právě o zazimování zvířátek. Ve třídě jsme si připravili překážkovou dráhu, při které jsme skákali jako žába do rybníka, střídali nohy při překračování ortopedického chodníčku a procházeli jsme společně postaveným lesíkem. Vyzkoušeli jsme si tak pravidla správného chování v lese. Vyrobili jsme si spolu i lampionek, který jsme nesli při společné akci s rodiči - Zamykání lesa. Akce se vydařila, viděli jsme duhu, zamkli les a hezky strávili čas spolu s rodiči. První týden bloku jsme uzavřeli opakováním barviček duhy, při duhové pohybové hře.

Další týden jsme navázali deštíkem - vyrobili si krásný obrázek s natisknutým deštěm a nalepeným barevným deštníkem. Naučili jsme se lepit, tiskat a vyzkoušeli si práci s chlupatým  tvárným drátkem. Schovávali jsme se před deštěm při společné hře, při které jsme si zároveň procvičovali paměť a jména kamarádů. Děti pravidla hry rychle pochopily a hezky si hru užily. Pro velký úspěch jsme hru hráli hned několikrát. Také jsme se pohybovali do rytmu deště při zábavném rytmickém cvičení a v neposlední řadě jsme se hezky protáhli jógovým dešťovým cvičením. Proběhla i čtenářská dílna, kterou jsme pro velký úspěch měli dva dny - nejprve formou krásného čtení pohádky O lesních skřítkách od babičky Adélky a za toto čtení moc děkujeme. Druhý den si děti přinesly knížky z vlastní iniciativy a tak jsme toho využili a všechny knížky si spolu prohlédli a vzbudili v dětech zájem o knížky.

Za tento blok jsme toho stihli opravdu hodně, dokonce hned několik oslav svátku i narozenin.

Už se těšíme, co nás vše ještě čeká.

file icoMŠ - Motýlci se schovávali před deštěm.zip