MŠ - Voda a zima u Motýlků

Zveřejněno: 3. 2. 2024, zapsal: Tereza Raizerová, přečteno: 82x

Téma: Voda a zima nás provedlo taji proměny vody. Zahráli jsme si na vědce a pomocí několika pokusů zjistili, jak vzniká led a jaké má vlastnosti. Zábavné bylo i barvení ledu a následná soutěž, která barva ledu vydrží plavat nejdéle - základní barvy už umíme pojmenovat. Procvičili jsme si počítání číselné řady do 5ti (s využitím papírových vloček) a porovnávání množství (více méně), některé děti dokonce dokázaly přidat nebo odebrat tak, aby bylo vloček stejně. Druhým týdnem nás provedla pohádka: O RUKAVIČCE - procvičili jsme si s ní paměť, vyzkoušeli si vyprávět či domyslet vlastní konec a díky maskám zvířátek jsme si pohádku i zahráli. Stihli jsme také oslavit narozeniny Patrička. Nechybělo ani barevné tvoření a dobrá nálada ;-)

file icoMŠ - Voda a zima u Motýlků.zip