MŠ - Berušky na statku

Zveřejněno: 15. 4. 2024, zapsal: Tereza Raizerová, přečteno: 110x

Berušky na statku

V uplynulém bloku jsme si povídali o domácích a užitkových zvířátkách a mláďatech. Přečetli jsme si pohádku o mladé slepičce Božence. Kolíčky jsme sbírali víčka, jako když slepice zobají zrníčka. Poznávali jsme zvířata podle zvuků. Zvířátka jsme počítali a přiřazovali mlaďata ke správným rodičům. Podle štěkání jsme také hledali kamaráda při hře "Pejsku zaštěkej". Cvičením jógy jsme napodobovali pejska, kočičku a další zvířátka. V tělocvičně ZŠ jsme trénovali manipulaci s míčem, házení a chytání míče. V keramické dílně jsme vyráběli překvapení pro maminky. Za hezkého počasí jsme se vydali na stopovanou, která nás dovedla ke zvoničce. První skupinka dětí umisťovala fáborky a připravovala pro druhou větší skupinku úkoly, které si také vyzkoušeli. Na konci nás čekala sladká svačinka. Poprvé jsme si také vyzkoušeli práci s novou pomůckou - mřížkou, která děti učí práci se souřadnicemi a procvičuje logické myšlení. 

file icoMŠ - Berušky na statku.zip