MŠ - Letní Olympijské hry u Berušek

Zveřejněno: 9. 6. 2024, zapsal: Tereza Raizerová, přečteno: 51x

Letní Olympijské hry u Berušek

Pomalu se blíží léto a sním i Letní Olympijské hry v Paříži. Sportování nás baví, a tak jsme ho s Beruškami nemohli opomenout. Děti se sledováním ukázek na interaktivní tabuli seznámily s tradicemi OH (zahajovací ceremoniál, olympijský oheň, vlajka) a s řadou letních sportů od atletiky, gymnastiky, přes sporty "vodní" až po míčové hry či například dostihy. Některé z těchto disciplín jsme si vyzkoušeli na vlastní kůži. Cvičili jsme se stuhou, hráli fotbal, jezdili parkour na koni, házeli do dálky či závodili v běhu. Sportovně byly laděny grafomotorické pracovní listy. Společně jsme vyrobili olympijskou pochodeň. Každé z dětí podle předlohy namalovalo státní vlajku jednoho ze států z celého světa, protože Olympijské hry spojují národy z celé planety. Abychom se  nevěnovali jen sportu, proběhla čtenářská dílna, tentokrát pod taktovkou Anežčiny babičky paní Rancové, která nám s podporou knížky většinu pohádek Františka Hrubína odvyprávěla zpaměti. Velkou radost dětem udělala výroba smaltovaných šperků, poslední tvořivá dílna tohoto roku. Den dětí jsme z důvodu špatného počasí oslavili sportovním odpolednem se Sokolíkem v budově MŠ. Vyvrcholením tohoto čtrnáctidenního bloku byly Beruškové Olympijské hry, na nichž děti změřily svoje síly ve čtyřech disciplínách. Ve slalomu na chůdách, přeskakování po cestě z puzzlí, skákání v pytli a kroketu. Tímto sportovním kláním jsme ukončili cvičení podle projektu Se Sokolem do života a děti si domů odnesly medaile a další odměny.

file icoMŠ - Letní Olympijské hry u Berušek.zip