MŠ – Včeličky a sportování

Zveřejněno: 9. 6. 2024, zapsal: Tereza Raizerová, přečteno: 53x

Včeličky a sportování

Během tohoto bloku s názvem: Olympijský oheň – jsme si užili spoustu legrace, sportování a cvičení.

Tento blok jsme zahájili společným fotografováním jednotlivých tříd a děti ze včeliček se fotografovaly na tablo. Oslavili jsme narozeniny Honzíka Švarce a Sebíka. Vypracovali jsme pracovní listy zaměřené na počty, zrakové vnímání a prostorovou orientaci. Ze čtvrtky jsme si vyrobili cyklistu, dále jsme podle obrázku poznávali různé druhy sportu a určovali u nich první a poslední hlásku. Měli jsme také čtenářskou dílnu a procvičovali jsme prostorovou orientaci a logické myšlení na síti z MTU. Při procházkách jsme sami vymýšleli a hádali různé hádanky a moc nás to bavilo. Těchto čtrnáct dnů bylo hodně zaměřené na procvičování hrubé motoriky. Zacvičili jsme si hromadně s třídou Berušek na reprodukovanou hudbu a předcvičovala nám paní učitelka Kačka – to bylo ale legrace. Zkoušeli jsme si točit obručí kolem pasu a s obručemi jsme i cvičili, driblovali jsme a házeli s míči, vyzkoušeli si líný tenis, zajezdili jsme si na koloběžkách a hráli jsme pantomimu, při které jsme předváděli nějaký sport. Paní učitelky se k nám vždy s radostí přidaly a všichni jsme si užili spoustu legrace.

V pátek jsme měli v MŠ akci Sokolík, kde jsme vzorně splnili všechny úkoly na jednotlivých stanovištích ve třídách MŠ. Jelikož máme i splněné úkolíky ze sešitu Sokolíka, dostali jsme za odměnu od paní učitelek medaili a diplom. Pomalu jsme již začali nacvičovat pásmo na rozloučení s předškoláky – to budete ale koukat.

Již se těšíme na další blok nazvaný – Poplach v trávě, při kterém se toho hodně dozvíme o broučcích a různém hmyzu.

file icoMŠ – Včeličky a sportování.zip