MŠ-Jak předškoláci vítají jaro

Zveřejněno: 25. 3. 2019, zapsal: Květuše Hrnčířová, přečteno: 189x

MŠ-Jak předškoláci vítají jaro ?

No přece sluníčkově a kytičkově. Ve třídě začala velká „Sluníčková soutěž“, kdy si děti malují paprsky za každý úspěšný den ve školce. Dětem se tato soutěž velmi líbí a motivuje je k úžasným výkonům. Naučili jsme se mnoho jarních písniček a básniček. Společně jsme si vyzdobili naši třídu, šatnu i okolí naší školky. Vyrobili jsme a nakreslili jarní obrázky a na vycházkách jsme pozorovali zvířátka a kytičky, které se probudily ze zimního spánku. Pomocí kytiček a sluníček jsme s dětmi procvičovali hlásku na začátku slova, počítali jsme a upevňovali jsme při cvičení znalost částí těla a orientaci v prostoru. Velkou jarní slavnost jsme zakončili akcí s rodiči, kdy jsme společně odnesli babu zimici – Moranu a utopili ji v nedalekém rybníce. Domů jsme si symbolicky přinesli jaro.