Beseda ke Dni Země

Zveřejněno: 13. 4. 2019, zapsal: Kateřina Culková, přečteno: 196x

První dubnový pátek přijal pozvání na naši školu pan Pavel Moulis, člen rokycanské záchranné stanice živočichů. Pověděl dětem o systému záchranných stanic v ČR, o způsobu záchrany živočichů a jak si preventivně počínat, aby zachraňování nebylo potřeba v takové míře.

Přivezl dětem i učitelům užitečné dárky, na ukázku také rozličné exempláře vycpaných živočichů nebo jejich částí. Největší zážitek však přinesla ukázka adoptivní maminky - káně lesní, která už pomohla v záchranné stanici odchovat mnoho nalezených ptačích mláďat.

Žhavou novinkou je umístění web kamery do jedné z voliér, kde lze pozorovat hnízdění rarohů velkých. 

Kdo by se chtěl dozvědět o přírodě více třeba i o prázdninách, může se přihlásit na letní tábor pořádaný ZO ČSOP Rokycany, který se uskuteční hned první týden letních prázdnin v Hlohovicích.