Cestujeme po Evropě 5. třída

Zveřejněno: 19. 6. 2019, zapsal: Hana Křejdlová, přečteno: 494x

V minulém týdnu páťáci zakončili pololetní vlastivědnou hru Cestujeme po Evropě. Na začátku hry se rozdělili do týmů, vybrali si kamion a dali se do hraní. Cílem bylo získat co největší počet litrů, které směňovali za vlajky, památky a karty jednotlivých států. Litry pro své týmy získávali za různé aktivity – účast v soutěžích, reprezentace školy, pěkné výsledky, přečtená kniha apod. Všichni se hry zúčastnili aktivně a samozřejmě všechny týmy chtěly být ty nejlepší.

Na závěr si každý tým vybral jeden ze států EU a zpracoval prezentaci, kterou potom předvedl před celou třídou. Práce to byly velice povedené. Jejich ukázky viz níže.

Přestože trvala hra dlouho – celé pololetí – všichni hráli s nadšením až do konce.

file ico Francie (612,9 KB)    Cestujeme po Evropě

file ico Bulharsko (2,3 MB)

file ico Španělsko (1,5 MB)

file ico Spojené království (710,3 KB)