MŠ-Včeličky-ovoce a zelenina

Zveřejněno: 14. 10. 2019, zapsal: Květuše Hrnčířová, přečteno: 314x
file icoMŠ-Včeličky-ovoce a zelenina.zip

MŠ- Včeličky- ovoce a zelenina

V prvních dvou týdnech v měsíci října, jsme procvičovali názvy ovoce a zeleniny, třídili jsme je podle druhu, barvy i velikosti a vytvářeli z modelíny ovoce. Zpívali jsme píseň o jablíčku- Měla babka, Pod naším okýnkem a Sluníčko zapadá za hory. Kreslili jsme také velké jablko, čímž jsme procvičovali grafomotorické dovednosti na velkém formátu a povídali si o jeho vývoji od samotného semínka. Jazykovou stránku jsme procvičovali v pohádce O jabloňce a nástěnky jsme si vyzdobily jablky a hruškami, které jsme si vystříhali, vytrhali z barevného papíru a nalepili. Cvičili jsme, překonávali překážkovou dráhu, tancovali na reprodukovanou hudbu od Culinky, či za doprovodu el. piana. Vyzkoušeli jsme přenést na lžíci různé druhy ovoce a zeleniny a dávali pozor, aby nám nespadly. Při ranních aktivitách jsme se věnovali omalovánkám, "sázení" mrkviček dle vzoru, či přiřazování správného počtu jadérek do jadřince.