MŠ-Včeličky a hodiny

Zveřejněno: 12. 11. 2019, zapsal: Květuše Hrnčířová, přečteno: 346x

MŠ-Včeličky

Haló celé rodiny, potřebujem přesně jdoucí přesýpací hodiny.

Včeličky se po podzimních prázdninách pustily do tématu roční období. Pracovali jsme hromadně v kroužku s vytvořenými hodinami, které ukazovaly roční období, v nichž jsme přiřazovali obrázky, učili se mluvit celou větou a snažili jsme se pochopit, proč se tak dané období nazývá. Zahráli jsme si hru na různé typy hodin, kdy je děti tělesně napodobovaly a užily jsme si tak spoustu legrace při doprovodu písně od Míši Růžičkové "Jaro, léto, podzim, zima", která tak sloužila i jako pomůcka k naučení a pochopení posloupnosti ročních dob. Ráno nás také probouzela hra Budíček. Děti se také naučily básničku "Bim bam hodiny" s  pohybem. Spolupracovali jsme spolu ve skupinkách a kreslili jsme ke stromečkům typické znaky pro roční období a na koberci jsme procvičovali jazykovou stránku při popisu obrázků. Celý týden jsme se učili pracovat za dopomoci relaxační hudby, která nám velmi pomáhala při zklidnění a soustředění. 

file icoMŠ-Včeličky a přesýpací hodiny.zip