Adventní čas u druháčků

Zveřejněno: 13. 12. 2020, zapsal: Hana Křejdlová, přečteno: 98x

Už se to blíží ! Druháčkové se nemohou dočkat Vánoc, vánoční nadílky – dárečků. Pečlivě se na nadílku i Vánoce připravují. Ve škole si adventní čas náležitě užívají. Povídají si o vánočních zvycích i tradicích. Opravdu jich znají hodně . A ty které neznají, jim vysvětlí např. paní učitelka nebo paní asistentka. 😊 A oni zase na oplátku vysvětlí paní učitelce i paní asistence zvyky, které např. ony neznají 😊. Je to moc hezké období pohody a klidu. Samozřejmě se ale učíme. Každé ráno se rozsvítí na okně vánoční hvězda, u paní učitelky na stole malý stromeček, na oknech svícny. Všichni se přivítáme krátkou básničkou, popřejeme si hezký den a dáme se do práce. Čteme, píšeme, doplňujeme, počítáme, vyrábíme…Tento týden budeme mít vánoční téma ve všech předmětech. Před prázdninami si uděláme ve třídě vánoční nadílku. Myslíme i na zvířátka v lese, takže se vydáme nadělit jim dárečky i tam. Už se moc těšíme.