MŠ-Včeličky a pohádka o rukavičce

Zveřejněno: 14. 2. 2021, zapsal: Květuše Hrnčířová, přečteno: 80x

MŠ-Včeličky a pohádka o rukavičce

V první polovině února jsme si užívali aktivity motivované pohádkou: „RUKAVIČKA“. Pohádku jsme si s paní učitelkou přečetli a následně se pokusili jí převyprávět. Nebylo to snadné, v pohádce je totiž 7 zvířátek a každé z nich má své pořadí a jméno…my jsme ale šikovní a ukázalo se, že máme výbornou sluchovou paměť. Jako správní předškoláci jsme si hravě poradili s pracovními listy na logiku,  grafomotoriku, při gratulacích kamarádům zahráli na hudební nástroje oblíbené písničky a užili si hrátky na sněhu. Pohádku o rukavičce jsme si nakonec i zahráli v maskách a pro velký úspěch hned dvakrát Abychom si osvojili matematické představy, vyrobili jsme si obrovské „Člověče nezlob se“…